U14 - Přípravné zápasy

21.09.2014 11:22

Většina mladších žáků odehrála přípravné utkání společně s kategorií U15, více informací naleznete ve článku: U15 - Přípravné zápasy

Před startem žákovské ligy byli připraveny další utkání speciálně pro tým U14, hráči 2001 byli již doplněny o mladší spoluhráče.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BA SPARTA 69:49 (21:12 39:26 55:35)

V úterý jsme na ZŠ Plamínkové přivítali tým BA Sparta. Složen byl z hráčů 2001 a 2002, v předchozích sezónách jsme s tímto soupeřem vždy prohráli a tak byla otázka jak bude utkání vypadat. Vstup byl velmi nervozní a první košem se prezentovali hosté. Poté jsme již začali využívat naší nejlsilnější zbraň a to rychlý protiútok, většinu šancí hosté zastavili faulem. Za první čtvrtinu jsme stříleli 12 trestných hodů. Od druhé čtrvtiny jsme začali navyšovat svůj náskok, který se vyšplahal až ke 30 bodům. V utkání dostali všichni hráči velkou minutáž a velmi rychle se střídalo.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 28(3/0), Váňa Ondřej 14(2/2), Nosek Ondřej 14, Plavka Kryštof 5(2/1), Netušil Filip 4(6/2), Svoboda Oliver 2, Vašek Lukáš 2, Kuna Martin 0, Hřebejk Jakub 0

Statistiky

SOKOL VYŠEHRAD vs. SOKOL PRAŽSKÝ  "02" 62:65 (18:12 38:27 48:50)

Druhé utkání se odehrálo v pátek na domácí palubovce tentokrát na Výtoni. Soupeřem byl Sokol Pražský /ročník 2002/, i přes to, že byl soupeř o rok mladší považuji jeho tým za velmi kvalitní a konkurence schopný týmům U14. Do utkání jsme nastoupili opět ve velmi nekompletní sestavě i přes to jsme začali šňůrou 11:0. Celou první půli jsme udržovali náskok kolem 10 bodů a snažili se o aktivní obranu s vypichováním míče. Opět se dařilo hrát rychlý protiútok a řešit přesilové situace. Dařilo se nám také zpomalovat útok soupeře aby musel tak hrát do postavené obrany. Zasadní problém nastal v 5. minutě 3. čtvrtiny, kdy všem hráčům došli síly a Sokol Pražský se dostal do své hry. Z naší strany se vytratili veškeré zásady a výkon byl velmi nervozní. Utkání šlo do vyrovnané koncovky, kterou jsme bohužel nezvládli. Utkání nám ukázalo další chyby na kterých je potřeba pracovat.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 25(16/3), Váňa Ondřej 15(2/1), Netušil Filip 6(4/2), Hajlek Jakub 6, Posíšil Jan 4(2/0), Plavka Kryštof 4, Nosek Ondřej 2, Fiala Adam 0, Svoboda Oliver 0

Statistiky

Celkově bych výkony viděl jako velmi dobré ukázali jsme obrosvký posun. Z 8 čtvrtin jsme 6 čtvrtin hráli basket, kterým se chceme prezentovat celou sezónu a to rychlý týmový výkon s aktivní a chytrou obranou. Mrzí mě, že jsme ani v jednom utkání nedokázali nastoupit v kompletní sestavě a vyzkoušet si všechny varianty hry. Žákovská liga začíná již za týden a všechny utkání budou velmi těžké.

Statistiky: Vojtěch Vilhum

Připravil: Jan Kefurt