U15 - Přípravné zápasy

15.09.2014 22:00

V průběhu "prázdninové" přírpavy jsme odehráli 1 utkání s Kunraticemi. Hodnocení celého přírpavného bloku včetně utkání nalznete ve 2 článcích - U15/U14 - Hodnocení: 1. týden přípravy v Praze a U15/U14 - Hodnocení 2.týden přípravy v Klatovech.

Od 1. září se najelo již na klasický tréninkový plán, který jsme doplnili o přípravné zápasy pro kategorii U15. Do zápasů jsme zapojili všech 15 hráčů /ročníky 2000 a 2001/ a ukázalo se, kdo má na to hrát soutěž U15 a kolik si kdo dokáže "urvat" herního času.

SOKOL VYŠEHRAD vs. SOKOL VYŠEHRAD /roč. 1999/ 28:128 (4:36 9:70 13:95 19:120)

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 11(5/0 + 1), Vilhum Vojtech 9, Váňa Ondřej 2(2/0), Netušil Filip 2(2/0), Nosek Ondřej 2, Soudek Štěpán 2, Plavka Kryštof 0, Bohovyč Lukáš 0, Hajlek Jakub 0, Hřebej Jakub 0, Chán Matěj 0, Nechvátal Martin 0, Grulich Vojtěch 0, Kuna Martin 0, Paták Lukáš 0

Jako první utkání jsme zvolili velmi těžkého soupeře. V rámci klubu jsme vyzvali hráče s tréninkové skupiny U17. Utkání se hrálo 4x 15 minut + extra dalších 5 minut. Vstup utkání byl z naší strany velmi hrozný, velký strach z fyzicky disponovaného soupeře a překvapení, že hráče někdo brání. První čtvrtinu jsme nestíhali vůbec nic a hřáčí U17 dělali dvojtaktové cvičení. Velký problém nám dělal press s aktivním zdvojením. Od 2. části se nám začalo dařit překonávat celoplošnou obranu a začali jsme si vytvářet šance na útočné polovině. Bohužel zakončení bylo velmi nepřesné, protože všichni museli řešit situace velmi rychle. I přes špatně vypadající výsledek bych viděl velký přínos v tomto utkání. Vyzkoušeli jsme se jak se hraje pod velkým tlakem a částečně se naučili s tím vyrovnat. U některých hráčů byla vidět velká bojovnost a hlavně nebojácnost dostat ránu. Výsledek utkání není důležitý, je potřeba si uvědomit, že v některých momentech jsme provedli řešení jednotlivé situace dobře, ale přes věkový a hlavně fyzický rozdíl /když hráč 40 kg brání 80 kg, je to opravdu znát/, jsme zratili míč nebo dostali koš. Zároveň je potřeba přemýšlet nad chybami a snažit se je napravovat v dalších utkáních.

TJ TATRAN KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY VS. SOKOL VYŠEHRAD 37:110 (12:26 20:56 29:88)

Body Sokol Vyšehrad: Vilhum Vojtěch 34, Soudek Štěpán 34, Chán Matěj 12, Nechvátal Martin 10, Netušil Filip 8, Nosek Ondřej 4, Paták Lukáš 4, Hřebejk Jakub 2, Plavka Kryštof 0

Druhé utkání pro nás bylo velkou neznámou. Kostelec je stejně jako my účastníkem Nadregionální soutěže, akorát jiné skupiny. Dalším problémem bylo množství omluvenek - 6 lidí nebylo přítomno z důvodu nemocí, rodinných problému, dovolené. Nakonec odjelo 9 lidí. Již rozcvičení mělo velkou kvalitu a vypadalo tak jak by mělo. Byla cítit chuť hráčů vyhrát. Od první minuty jsme využívali špatných přihrávek soupeře a využívali vypíchnutí k rychlému protiútoku o kterém si myslím, že má již svojí kvalitu. Dokážeme dát přesné dlouhé přihrávky a kvalitně vyřešit situaci 2 na 1. Prakticky v první čtvrtině jsme rozhodli o naší výhře. Od 2 hrací části jsme si již zkoušeli systémové věci do postupného útoku, většinu jsme již dokázali zahrát a vyzkoušeli jsme si i nové věci. V dalších týdnech je potřeba vyladit detaily do útoku a přidat všemu rychlost. V obraně jsme zlepšíli krytí hráče 1 na 1, potřebujem pracovat na krytí hráče na 1 přihrávku a lepší odstupování ze slabé strany s komunikací se spoluhráči.

Bohužel pro hráče U15 nestihneme odehrát více přípravných utkání, protože kategorie U14 zahajuje svojí soutěž a velká část starších žáků r. 2000 tvoří právě hráči 2001. Víked 4. - 5. října zahajem Nadregionální soutěž U15 v Sokolově a následně Chebu. Opět budeme jednoznačně nejlmladší tým soutěže a je potřeba tvdě pracovat ! Budeme se těšit na vaší podporu !

Přirpavil: Jan Kefurt