U15 - Začátek soutěže

21.09.2015 09:33

Starší žáci odstartovali svojí účast v Žákovské lize U15. Výkony byli velmi rozdílné, po sobotní "herní krizi", se v neděli výkon otočil úplně do jiných dimenzí. Z venkovních palubovek si odváží 1 výhru a 1 porážku.

BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM vs. SOKOL VYŠEHRAD 76:60 (17:14 38:31 58:45)

Sobota 19.9. 2015 - Žákovská liga U15 (Sk. A: 2.kolo) -16:00 - Hala UJEP, Ústí nad Labem

Do sobotního utkání jsme vstoupili s pocitem, že se zápas vyhraje sám a vše určuje fakt, že jste soupeře loni 2x porazili. Ve většině utkání jsme vůbec nebyli ochotni bránit a propadali jsme v řešení jednoduchých situací. Měli jsme také velké množství zbytečných faulů. Díky tomu, chyběl rychlý protiútok a téměř všechny koše jsme museli dát do postavené obrany. Na útočné polovině jsme nepůsobili vůbec kreativně a vytvořili jsme spoustu ztrát. V utkání jsme několikrát dokázali úvodní manko smazat, ovšem domácí dokázali vždy přidat několik těžký košů a svojí výhru si pohlídali.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 18(5/5 + 1), Plavka Kryštof 10/4/3 + 1), Bohovyč Lukáš 9(2/1), Váňa Ondřej 9, Netušil Filip 5(2/1), Nosek Ondřej 4, Srp Štěpán 4, Hajlek Jakub 1(2/1), Hřebejk Jakub 0, Chán Matěj 0, Kuznětsov Daniel 0

Trojky: 3

Trestné hody: 18/11

Fauly: 23

Hráč utkání: Kryštof Plavka

BK KONDOŘI LIBEREC vs. SOKOL VYŠEHRAD 52:69 (16:18 32:26 42:48)

Neděle 20.9. 2015 - Žákovská líga U15 (Sk. A: 3.kolo) - 9:30 - SH Kort, Liberec

Po sobotním nepřesvědčivém  výkonu se obraz hry úplně změnil. Konečně jsme začali poctivě bránit a v útočné fázi jsme dokázali hrát víc týmově. První poločas se hrál pěkný žákovský basketbal tak jak by měl vypadat. Obrat přišel ve 3. čtvrtině, kdy jsme domácím nedovoli vůbec nic, velmi dobře jsme četli jejich útočné kombinace a konečně jsme se rozběhli do rychlého protiútoku. Výhra 22:10 v této čtvrtině nastartovala celou naší hru a bez větších problému jsme dokázali skóre postupně navyšovat.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 26(3/2 + 2), Nosek Ondřej 12(6/3 + 1), Srp Štěpán 11(3/3), Váňa Ondřej 8(4/2), Netušil Filip 5(1), Plavka Kryštof 3(2/1), Bohovyč Lukáš 2, Hajlek Jakub 2(2/0), Hřebejk Jakub 0, Chán Matěj 0, Kuznětsov Daniel 0